breadcrumb

Headhunteri alebo prinášači príležitostí?

My v Ynaku sa neradi nazývame headhuntermi. Myslíme, že to nevystihuje presne to, čo robíme. Vnímame sa ako prinášači príležitostí a je len na kandidátoch alebo klientoch ako s týmito príležitosťami, ktoré im prinesieme naložia.

Čaro našej práce je v rôznorodosti. Raz môžete hľadať kandidáta na top manažérsku pozíciu kvality, kedy preverujete, či má znalosti potrebných nástrojov kvality - FMEA, 8D reporty, 5S, PPAP ... , koľko ľudí manažoval, či bol zodpovedný za kalibráciu meradiel ... skrátka preverujete kopec odborných názvov a zručností, o ktorých sa vám donedávna možno ani nesnívalo.

A inokedy môžete hľadať človeka napr. na veterinárnu kliniku, kde vás bude zaujímať, či má kandidát skúsenosti so zavádzaním infúzií, či sa staral o ošetroval poľnohospodárske zvieratá, preverujete aj jeho znalosti ohľadom prípravy krmív, alebo sa dozviete, že pracoval v ZOO a ošetroval plameniaky ... Tomu hovorím kontrast a krása zároveň ????.

Našou doménou sú pozície stredného, vyššieho a najvyššieho manažmentu, no máme bohaté skúsenosti aj s technickými pozíciami z odvetvia, strojárstva, plastárskeho alebo plechárskeho priemyslu.

A potom sú tu pozície úplne atypické, lepšie povedané, že sú to také výzvy, kedy by ste si povedali: „A takýto kandidáti na túto prácu existujú?“ Ale to by sme neboli my, aby sme nemali radi výzvy. Veríme, že kde je vôľa, tam je cesta.

A perfektné na tom je, že s  každou obsadzovanou pozíciou sa posúvame ďalej. Nielen vedomostne, ale i osobnostne. Denne prídeme do kontaktu s mnohými ľuďmi. Či už online alebo offline. Komunikujeme veľa a radi - sme ženy.

Ak by sme to mali zhrnúť - prinášanie príležitostí je jeden dynamický, intenzívny a v neposlednom rade krásny proces. Jasné, že nie každý deň svieti slnko a prichádzajú i výzvy a prekážky. Ale to k tomu patrí.

A viete čo je úplne na tom celom najkrajšie?

Keď po nejakom čase stretnete človeka, ktorému ste pomohli s prácou a on je usmiaty a happy a povie vám úprimné ĎAKUJEM. Alebo ak vám zavolá klient a povie, že človek, ktorého ste našli je „absolute perfect match“. Vtedy si poviete: “Waw, má to ZMYSEL”.

Tak a na záver by som sa spýtala ešte raz: Sme headhunteri alebo prinášači príležitostí? ????


12. 5. 2022 Predvolený administrátor

cta

Hľadáš zamestnanca alebo sa chceš vzdelávať?

Výber uchádzačov úplne iným spôsobom.

Objednávka interview kariet